Kamienie na szaniec (2014) - PL

Kategoria : Dramat, Polski, Wojenne
Trzech warszawskich maturzystów, Alek, Zośka i Rudy, planuje rozpocząć dorosłe życie. Ich plany burzy wybuch II wojny światowej.
Ocen film:
19-04-2014, 12:12 |   Wyświetleń: 518   |   Dodane komentarze (0)  

Złodziejka książek / The Book Thief (2013) - Czytany

Kategoria : Dramat, Wojenne
Łącząca realizm z magią opowieść o dorastaniu dziewięcioletniej dziewczynki, która wysłana zostaje do rodziny zastępczej w Niemczech w czasach II wojny światowej. Dzięki swej jedynej pasji, książkom wykradanym skąd się da, odkrywa niesamowity świat, który pozwala przetrwać jej samej i jej bliskim.
Ocen film:
12-02-2014, 16:13 |   Wyświetleń: 1951   |   Dodane komentarze (0)  

Sierpniowe niebo. 63 dni chwały (2013) - Lektor / PL

Kategoria : Dramat, Polski, Wojenne
Pracownicy budowy znajdują w ruinach przedwojennej kamienicy ludzkie szczątki i pamiętnik z czasów Powstania Warszawskiego. Ukrywający się w piwnicy profesor opisał w nim pierwsze dni dramatycznej walki o Warszawę. 5 sierpnia 1944 roku młodziutka sanitariuszka Basia przeżywała pierwszą miłość do żołnierza AK – Staszka. Tego dnia młodzi warszawiacy z entuzjazmem budowali barykady, aby w chwilę później stanąć do nierównej walki ze świetnie uzbrojonymi mordercami z Waffen SS Dirlewanger.
Ocen film:
30-01-2014, 22:39 |   Wyświetleń: 3323   |   Dodane komentarze (0)  

Mój niemiecki przyjaciel / El Amigo alemán (2012) - Lektor / PL

Kategoria : Dramat, Wojenne
Koniec lat 50. XX wieku. Sulamit (Celeste Cid) mieszka w Buenos Aires, dokąd jej rodzice - żydowscy emigranci z III Rzeszy - przyjechali niedługo przed wybuchem wojny. Pewnego dnia poznaje pochodzącego z Niemiec Friedricha (Max Riemelt). Rodzi się między nimi uczucie. Gdy ten odkrywa, że jego ojciec służył w SS, postanawia zerwać kontakty z rodziną i wyjechać na studia do Niemiec. Po kilku latach w ślad za nim podąża Sulamit. Jednak mężczyzna jest już zaangażowany w młodzieżową rewolucję 1968 roku, a w jego życiu nie ma miejsca na miłość. Drogi żydowskiej dziewczyny i syna byłego nazisty stopniowo się rozchodzą.
Ocen film:
30-12-2013, 23:32 |   Wyświetleń: 1433   |   Dodane komentarze (0)  

Stalingrad (2013) - Czytany

Kategoria : Wojenne
Listopad 1942 roku, Stalingrad. Grupa rosyjskich żołnierzy zaciekle broni strategicznego budynku, stawiając opór bezwzględnej niemieckiej armii. Między nimi a mieszkającymi w zniszczonym mieście dwiema kobietami tworzą się bardzo silne więzi. Wokół toczy się najkrwawsza bitwa w historii ludzkości, która rani wszystkich. Dramat przeżywają żołnierze, cywile, ale również i niemieccy najeźdźcy.
Lecz nawet w najstraszniejszej bitwie jest miejsce na miłość i nadzieję.
Ocen film:
21-12-2013, 14:17 |   Wyświetleń: 2732   |   Dodane komentarze (0)  

Frankenstein's Army (2013) - Czytany

Kategoria : Akcja, Horror, Wojenne
Zbliża się koniec II Wojny Światowej. Wojska rosyjskie wkraczają do wschodnich Niemiec. Oddział rosyjskich żołnierzy odkrył tajny kompleks nazistowskich laboratoriów, w których na podstawie zapisów z dziennika doktora Frankensteina prowadzono doświadczenia. Były one wynikiem ostatecznego i upiornego aktu desperacji Hitlera, aby nie dopuścić do klęski i przegrania wojny. Aby to osiągnąć, podstawowym celem jaki sobie założono, było stworzenie armii super-żołnierzy, wykorzystując do tego fragmenty ciał swoich poległych towarzyszy.
Ocen film:
12-12-2013, 00:05 |   Wyświetleń: 4052   |   Dodane komentarze (0)  

Terytorium wroga / Special Forces / Forces Speciales - Lektor / PL

Kategoria : Akcja, Dramat, Wojenne
Grupa komandosów wyszkolonych do pracy w ekstremalnych warunkach podejmie się uwolnienia porwanej w Afganistanie dziennikarki. Dlaczego właśnie ta akcja staje się ich "misją niemożliwą"? Czy ocalenie jednej osoby jest więcej warte od życia sześciu? Czy warte tego jest uczucie, które zrodzi się pomiędzy jednym z żołnierzy a dziennikarką? Czego nie jest w stanie przewidzieć wojskowy regulamin? Terytorium wroga, to pierwszy film wojenny, w którym na tak wielką skalę francuskie siły zbrojne zaangażowały zarówno swoich zawodowych żołnierzy, jak i najnowocześniejszą wojskową technologię. Rozmach produkcji jest oszałamiający i przywodzi na myśl największe hollywoodzkie produkcje - "Szeregowca Ryana" czy "Helikopter w ogniu". Zdjęcia kręcono na trzech kontynentach, co pozwoliło stworzyć widowiskowe, zapierające dech w piersiach, realistyczne kino akcji. Powstał film niezwykły. Mocny, ale jednocześnie ściskający za gardło.
Ocen film:
2-05-2013, 02:55 |   Wyświetleń: 7776   |   Dodane komentarze (0)  

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć (2012) - Lektor / PL

Kategoria : Akcja, Polski, Wojenne
Koenigsberg, 1945 rok. Hans Kloss (Tomasz Kot) - agent polskiego wywiadu o kryptonimie J-23 - wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. W intrygę zaangażowany jest stary znajomy Klossa - Hermann Brunner (Piotr Adamczyk). Kloss, próbując pokrzyżować plany wroga, stara się ocalić z wojennej pożogi piękną Elzę (Marta Żmuda Trzebiatowska), dla której gotów będzie zaryzykować bezpieczeństwo swojej misji...
Ocen film:
31-03-2013, 18:13 |   Wyświetleń: 7103   |   Dodane komentarze (0)  

Love and Honor (2013) - Czytany

Kategoria : Dramat, Wojenne
Oparta na faktach historia młodego żołnierza, którego w czasie służby na wojnie w Wietnamie porzuca dziewczyna...
Ocen film:
28-03-2013, 19:16 |   Wyświetleń: 2279   |   Dodane komentarze (0)  

Obława (2012) - Lektor / PL

Kategoria : Dramat, Polski, Wojenne
W mrocznych czasach losy dwóch mężczyzn i dwóch kobiet splączą się w nieprzewidywalnej intrydze, w której każda postać skrywa mroczną tajemnicę, a zdrada objawi wszystkie swoje zaskakujące oblicza... W doborowej obsadzie, obok genialnego Marcina Dorocińskiego, świetny Maciej Stuhr, który debiutuje jako czarny charakter, Weronika Rosati w uznanej przez krytyków za rewelacyjną kreacji skrajnie odmiennej od jej wizerunku, oraz odkrywająca również nowe wcielenie Sonia Bohosiewicz. W drugim planie "Obławy" pojawiają się też Andrzej Zieliński oraz - trudni do rozpoznania - Anna Guzik i Alan Andersz.
Ocen film:
25-02-2013, 14:55 |   Wyświetleń: 11802   |   Dodane komentarze (1)  
Administracja e-filmy24.net.pl zrzeka się odpowiedzialnoœci prawnej w zwiazku z zamieszczonymi materialami. Żadne filmy nie są umieszczone na naszym serwerze, a jedynie informacje i linki prowadzące do nich.